Genel Müdür Mesajı

Değerli İş Ortaklarımız ve Çalışanlarımız,

2006 yılında ortağım Ali Yaşar Çakılca ile 7 dekar üzerine kuruduğumuz Alma-Ata Teknik Tarım, o günün şartlarında küçük üretim kapasitesine sahip bir yatırım olmasına rağmen, tarımda  rekabet etmek yerine önceliğini “farklılık yaratmak” ve “inovasyon” olarak belirleyen firmamız, sürekli yenilenen ürün yelpazesi ile yüksek kalite standartlarını hedeflemektedir.

2008 yılında anaç üretimimizde faaliyete geçirerek tüm üretimlerimizi entegre ederek “Fidanda hasada elma” sloganımız ile üretimlerimize devam ettik.

2010 yılında Alma-Ata Teknik Tarım sulama ekibini faaliyete geçirerek anahtar teslim bahçeler tesis etmeye başladık.

2012 yılında Ulukışla Elma Üretim tesisinde 1000 dekar arazi üzerinde “Toprağımızı çok sevmek” vizyonu ile faaliyette geçirerek ürün portföyümüze yeni bir ürün katarak inovasyon ruhumuzu pekiştidik.

2018 yılında Altay Fidanlık ve Elma Üretim Tesisine faaliyete geçirerek 1200 dekar alan üzerinde üretimlerimize devam etmekteyiz.

Kontrollü, güvenilir, uzun ömürlü, yüksek verimli ve sertifikalı her Alma-Ata ürününü birinci elden tüketiciye sunmaktayız. Danışmanlık ve satış sonrası bilgi desteği ile müşterilerimizin her daim yanındayız.

Satışlarımızda; ihraç edilen ürün miktarı toplam ürün miktarının %20-25’ini oluşturmaktadır ve bu verilerle tarımın fidan ihracatı konusunda ülkemizin en büyük ihracatçısıdır.

Çoğunluğu Kazakistan, Türkmenistan ve Türk Devletlerinden yaklaşık 100 müşteriye ulaşmıştır. Hedefimiz dünyanın her noktasına ulaşmaktır.

2021 yılı ile 1000 dekar üzerinde fidan üretimi aynı zamanda M9, M26(bodur) MM106, MM111(yarı bodur) Elma anaçlarınında üretimini yapmaktayız. 1200 dekar elma bahçesi, 6000 tonluk soğuk hava depomuz, 40.000 dekar alanın üzerinde bakımını yaptığımız bahçelere, çalışanlarımız ve müşterilerimizin olağanüstü çabası ile müşteri memnuiyeti için ve çalışanlarımızın mutluluğu için her geçen gün hedeflerimize ulaşabilmek için durmaksızın başarıyı kovalamaya devam edecektir.

En önemli değerlerimizi, “sürdürülebilir tarım ürünleri”  ve “inovasyon” oluşturmaktadır. Alma-Ata Teknik Tarım ailesi olarak dürüstlüğü ve kaliteyi kendimize ilke edinerek Alma-Ata Teknik Tarım çalışanlarıyla büyük bir ailedir. Alma-Ata ailesi olarak katkı sağlayabileceği bir ortamda, ülkemizin ulaşabildiğimiz tüm kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirerek ürünlerimizi Uluslararası pazarda en iyi konuma getirmeyi bir aile olarak başarmaktayız. Alma-Ata Teknik Tarım, çiftçisi, çalışanı ve müşterisi ile daha da büyük bir aile olmak, müşterilerimiz ve çalışanlarımız ile “biziz” diyebilmeyi sağlamak için var gücüyle çalışmaya devam edecektir.

Saygılarımla,

Atilla Kaplan

GENEL MÜDÜR