Hakkımızda

 HAKKIMIZDA

Alma-Ata Teknik Tarım Limited şirketi 2006 yılında kurulan bir şirket olmasına rağmen, Ziraat Mühendisi Atilla Kaplan 1993 yılında İtalyan Unifrutti meyve-sebze paketleme fabrikasında işe başlamış, daha sonra K.K.T.C. de bulunan Sunsezt ve Sunora paketleme ve meyve suyu konsantre fabrikalarında çalışmıştır.

1996 yılında Türkiye’de kapama olarak yaklaşık 1000 dekar üzerine kurulan ve yine Unifrutti’nin bir yan kuruluşu olan Uni-tarımda bodur meyve yetiştiriciliği üzerine (elma, kiraz, nektarin, üzüm) kurucu mühendis olarak çalışmıştır.

90’lı Yıllarda Türkiye’de ilk kurulan Bodur Fidancılık firmalarının ortaklarındandır.1998 yılında Niğde Üniversitesi’nde Bahçe Ziraati Programı öğretim görevlisi olarak 8 yıl ders vermiş olan Atilla Kaplan’ın bodur meyvecilik üzerine televizyon programları, çeşitli kurs, seminer ve yayınları bulunmaktadır. Konusu ile ilgili yurtdışı incelemeleri bulunmaktadır. Bu alanda Türkiye de ilk bodur meyve bahçesi ve ilk bodur meyve fidanlıklarının kuruculuğunu yapmıştır.

Şimdiye kadar edinmiş olduğu bu tecrübeleri tarım konusunda yatırım yapmak isteyenlere daha iyi aktarabilmek için ortağı Ali Yaşar Çakılca ile Alma-Ata Teknik Tarım San. ve Tic. Ltd. Şti. kurmuş bulunmaktadır.

Alma-Ata olarak 1000 dekar alan üzerinde ılıman iklim meyve fidanlarının yetiştiriciliğini, sertifikalı, ismine doğru, hastalık ve zararlılardan ari, bodur ve yarı bodur anaçlar üzerine aşılı olarak yapmaktadırlar.

Fidanları ile  oluşturdukları bahçelerde dikimden hasada destek sağlamaktadırlar. Net cover sisteminin yapılması, damla sulama sistemi, alet ekipmanlar, polinasyon hizmetleri, gübre ve zirai ilaçlar yanı sıra teknik danışmanlık hizmetleri vermeye devem etmektedirler.

Alma-Ata Teknik Tarım 2010 yılından bu yana Türk Devletlerine fidan temini, damla sulama sistemi, teknik danışmanlık hizmeti vererek Türkiye’nin fidan ihracatı konusunda önemli bir firması olarak yoluna devam etmektedir.

Alma-Ata Teknik Tarım bir yaptığı bahçelerde ,düşük işletme maliyeti,birim alandan yüksek verim, kaliteli ürün, pazarlama avantajları, yüksek fiyattan satış ve yatırımın kısa sürede geriye dönüşümünü sağlamaktadır.

 

Türk tarımı olsun, ekonomisi olsun, ürününüz bol ve bereketli olsun.